Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Kreatywni: Nagroda poszła w dobre ręce

Kreatywni: Nagroda poszła w dobre ręce

2011-05-23 redakcja

Agata Olejniuk.html
Agata Olejniuk, laureatka pierwszej edycji konkursu Kreatywni
Pierwsza edycja konkursu KREATYWNI już za nami. Zwyciężyła go 25-letnia Agata Olejniuk z Sarnowa. To właśnie jej prace - czarno-białe fotografie - spodobały się Wam najbardziej. Najkreatwniejsza z kreatywnych zdobyła tym samym nagrodę główną, czyli laptopa.

Agata jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na co dzień wykonuje różne zlecenia graficzno- fotograficzne, stworzyła np. logo i plakaty dla poznańskiego kina Rialto. Prowadzi dwa blogi: autorski Genesis PD (zob. tutaj) oraz Wózek nie do noszenia, apelujący o zniesienie barier dla wózków dziecięcych i inwalidzkich w miejskiej przestrzeni (zob. tutaj). Jako młoda mama 2-letniej Sary doskonale zdaje sobie sprawę z utrudnień architektonicznych czyhających na pojazdy z maluchami. Czynnie angażuje się w działalność społeczną, sympatyzując z różnymi stowarzyszeniami m.in. na rzecz aktywizacji kobiet czy ochrony środowiska. Wszystkie jej prace, nadesłane na konkurs Kreatywni, możecie obejrzeć pod tym linkiem.

Laptop bardzo mie się przyda, trafia do mnie właśnie teraz, kiedy ogromnie jest mi potrzebny  -cieszyła się Agata odbierając nagrodę. Przy okazji podziękowała swoim przyjaciołom, którym, jak przyznała, w dużej mierze zawdzięcza to zwycięstwo. – Obiecałam im specjalną sesję fotograficzną z laptopem w roli głównej – mówiła ze śmiechem. Uroczystość odbyła się 20 maja we Wrocławiu w Cafe Opera, mieszczącej się w zabytkowych wnętrzach Opery.

Wręczenie nagrody Kreatywni.html
Laptop przechodzi w dobre ręce Agaty

Zgodnie z zapowiedziami wśród głosujących rozlosowaliśmy nagrody książkowe. Powędrują one do: Anny Dobrowolskiej, Wojciecha Machonia, Marty Wojtkowskiej, Jana Pałubskiego i Barbary Kiryjczuk. Z nagrodzonymi niebawem skontaktujemy się drogą mailową.

Dla wszystkich sympatyków konkursu Kreatywni mamy dobrą wiadomość. Po wakacjach ruszamy z kolejną edycją. Tym razem (uwzględniając Wasze sugestie) rozszerzamy kategorie wiekowe i poszukamy kreatywnych także wśród 30- i 60-latków. W końcu talent na ma przecież metryki!

O szczegółach będziemy informować Was na bieżąco. A póki co, odkrywajcie w sobie fascynacje artystyczne, a potem dzielcie się nimi z czytelnikami Kulturaonline.pl.