Pod patronatem kulturaonline.pl
Jesteś w: Strona główna > Artykuły > Kreatywni: Finał!

Kreatywni: Finał!

2011-05-02 redakcja
Rok temu zaprosiliśmy Was do konkursu KREATYWNI. Co miesiąc dokonywaliśmy wyboru najciekawszych prac Waszego autorstwa: artykułów dziennikarskich, tekstów literackich, zdjęć i klipów wideo. Zwycięzcy byli wyłaniani w dwóch przedziałach wiekowych: do 15 lat i od 16-25 lat. Decyzję o wybraniu tej jednej, szczególnie utalentowanej osoby, oddaliśmy w Wasze ręce.

Agata Olejniuk - Dyptyk.html
"Dyptyk" - jedna z nagrodzonych prac Agaty Olejniuk
Przez cały kwiecień mogliście głosować na swoich faworytów. Głosowanie odbywało się za pomocą sondy z nazwiskami finalistów. Każde z Was mogło zagłosować tylko jeden raz.

Liczbą 528 głosów zwyciężyła 25-letnia Agata Olejniuk z Sarnowa. Wasze uznanie zdobyła serią artystycznych zdjęć, wybieranych podczas kolejnych odsłon konkursu: w maju, grudniu, styczniu, lutym i marcu. Wszystkie one uwagę perfekcyjnym przestrzennym, rozplanowaniem utrwalanych obiektów oraz  konsewkentną, czarno- białą stylistyką.

Olejniuk jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Na co dzień wykonuje różne zlecenia graficzno- fotograficzne, stworzyła np. logo i plakaty dla poznańskiego kina Rialto. Prowadzi dwa blogi: autorski Genesis PD (zob. tutaj) oraz Wózek nie do noszenia, apelujący o zniesienie barier dla wózków dziecięcych i inwalidzkich w miejskiej przestrzeni (zob. tutaj).

Na pozostałych miejscach podium znaleźli się: 20-letni Jacek Górecki z Ostrowa Wielkopolskiego (401 głosów) oraz 22-letnia Marta Mandżak z Tomaszowa Bolesławieckiego (112 głosów). Górecki to autor recenzji filmowych, napisanych błyskotliwym, eseistycznym stylem. Przyniosły mu one wyróżnienia we wrześniowej i listopadowej odsłonie konkursu. Mandżak była z kolei zwyciężczynią etapu lipcowego: za pamiętnikarskie opowiadanie "Ona" oraz film "Mucha".

Agata Olejniuk jako laureatka naszego konkursu otrzyma główną nagrodę rzeczową, którą jest laptop. Wkrótce rozlosujemy również nagrody książkowe pośród tych, które uczestniczyli w głosowaniu. Z wybranymi osobami skontaktujemy się drogą mailową.